YKS hazırlık kursu gönüllü öğretmen başvuru formu

Eğitimde Görme Engelliler Derneği geçmişteki tecrübelerinden cesaret alarak Uzaktan Eğitim Akademisi Projesi'ni hayata geçiriyor, ilk çağrı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için geliyor!
EGED; önümüzdeki eğitim - öğretim yılından başlayarak, hedef kitlesini oluşturan engelli bireylerin akademik ve kişisel gelişimlerini güçlendirmeye dönük eğitim faaliyetleri düzenlemek üzere Uzaktan Eğitim Akademisi Projesi'ni gerçekleştiriyor. Proje tamamen EGED'in öz kaynaklarıyla yürütülüyor.
Bilindiği gibi, üniversiteye hazırlık sürecinde, görme engelli öğrenciler hem kaynak temini hem de destek eğitimi huşusunda çeşitli sorunlar yaşayabiliyor. Bu nedenle Uzaktan Eğitim Akademisi adlı projemiz kapsamında, internet imkanına sahip öğrencilere, erişilebilir kaynak sunmak, öğrencilerin derslerine katkıda bulunmak ve hazırlık süreçlerini kolaylaştırmak istiyoruz. Dolayısıyla de gönüllü öğretici arkadaşlarımıza ihtiyaç duyuyoruz.
Geçtiğimiz yıllarda düzenlediğimiz eğitimlerimizden faydalanan yaklaşık 25 arkadaşımızdan bazıları mezun oldu, Bazıları ise hâlâ çeşitli üniversitelerde eğitimlerine devam ediyor. Bu yıl üniversite sınavlarına hazırlanan yeni öğrencilerin hayatlarını birlikte değiştirmemize katkıda bulunmak isterseniz, YKS hazırlık kurslarımızda gönüllü olarak görev alabilirsiniz.
Gönüllü öğretmen olarak projemize katılmak isteyen arkadaşlarımızda; ders verecekleri alana hakim bulunmak, üniversite öğrencisi, mezunu veya öğretmenlik mesleğini yapıyor olmak ve mümkün olduğunca sürekli katılım sağlamak özelliklerini arıyoruz. Olası teknik sorun ya da başka aksilikler nedeniyle derslerin aksamaması açısından her dersten tek öğretmen yerine birkaç öğretmenimizin olmasını arzu ediyoruz.
Dersler, TeamTalk adlı sesli konferans yazılımı aracılığıyla, EGED Uzaktan Eğitim Akademisi sunucuları üzerinde gerçekleşecek. Uygulamayı hem bilgisayarınızda, hem de akıllı cihazlarınızda kullanabilirsiniz.
Haydi; değişimi birlikte gerçekleştirelim!
Aşağıdaki form aracılığıyla iletceğiniz başvurunuz Uzaktan Eğitim Komisyonu tarafından değerlendirildikten sonra size geri dönüş yapılacaktır. Formdaki zorunlu alanlar * (yıldız) işaretiyle belirtilmiştir. Form sosyal medya bağlantılarının altında yer almaktadır.