Paylaşım ağlarımızı takip ediyor musunuz?

Eğitimde Görme Engelliler Derneği; e-posta grubu, internet siteleri, Facebook ve Twitter sayfaları, YouTube kanalı, radyosu ve RSS akışlarıyla internet bağlantısı olan her yerden erişime açık!

Eğitimde Görme Engelliler Derneği, 2009 yılında kurulan Görme Engelli Öğrenciler Platformu'nun çalışmalarını tüzel kişilik altına almak istemesi sonucu 2013'te kuruldu.
Gerek platformun kurulduğu süreçten bu yana, gerekse derneğimizin kuruluşundan sonra üyelerimizi ve katılımcılarımızı yaptığımız çalışmalarda bizzat aktif halde tutmak ve gelişmelerden anlık haberdar etmek için sosyal paylaşım ağlarında hesaplarımız bulunuyor.
Söz konusu hesaplarımızla, gelişmelerden takipçilerimizi anlık olarak haberdar etmeyi ve bunlara takipçilerimizin aktif katılımını sağlamayı hedefledik.
Halihazırda derneğin resmi sosyal paylaşım hesapları, iletişim, etkinlik ve farkındalık komisyonumuz tarafından yönetiliyor.
Eğer sizde bu sosyal paylaşım ağlarında bizi anlık olarak takip etmek, ihtiyaç duyduğunuz konularda derneğimizin ve üyelerimizin görüşlerini almak ve çalışmalarımıza aktif olarak katılmak isterseniz, aşağıdaki ağlardan bizi takip edebilirsiniz.

E-posta grubumuz

2009 yılında kurulan, derneğimizin oluşmasına öncülük eden ve halihazırda güncel konular üzerine tartışmaların yapıldığı, derneğin çalışmalarına, faliyetlerine, açıklamalarına ve girişimlerine yön veren e-posta grubumuza üye olmak isterseniz:
gormeengelli-ogrenciler+subscribe@googlegroups.com
adresine konu kısmı dahil olmak üzere boş bir e-posta gönderebilir ve gelen yanıtı aynı şekilde boş olarak yanıtlayabilirsiniz. Böylelikle üyelik işleminiz tamamlanmış olacaktır.
Her hangi bir konuda gruba e-posta göndermek için:
gormeengelli-ogrenciler@googlegroups.com
adresini kullanabilirsiniz. E-posta grubumuz kurulduğu dönemde görme engelli öğrencilerin sorunlarına yönelmiş; fakat zamanla her meslek grubundan katılımcının yer aldığı, engelli hakları özelinde engelli bireylerin eğitim süreçlerini ele alan bir yapıya bürünmüştür. Fakat birçok kişinin adres defterine bu adresi eklemesinden dolayı adres değişikliğine gidilmemiştir. Dolayısıyla bu grup yalnızca görme engelli öğrencilerin değil; dileyen herkesin katılımına açıktır.

İnternet sitelerimiz

Eğitimde Görme Engelliler Derneği internet sitesine
http://eged.org
veya
http://egitimdegormeengelliler.org
adreslerine giderek ulaşabilirsiniz.
Görme Engelli Öğrenciler Platformu internet sitesi için
http://www.gormeengelliogrenciler.com
adresini ziyaret edebilirsiniz.

Radyomuz

Engellilik ve genel kültür içerikli yayınların yapıldığı radyomuz hakkında bilgi sahibi olmak ve dinleme seçeneklerini görüntülemek için
http://www.eged.org/radyo
adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımız

Derneğimizin Facebook sayfasını beğenmek isterseniz:
http://facebook.com/egitimdegormeengelliler
Derneğimizi Twitter’dan takip etmek isterseniz:
http://www.twitter.com/egediletisim
adresine gidebilirsiniz.
Derneğimizi RSS akışından takip etmek isterseniz:
http://eged.org/rss.xml
veya
http://egitimdegormeengelliler.org/rss.xml
adreslerini kullanabilirsiniz.
Derneğimizin YouTube kanalını takip ederek yüklediğimiz videolardan anında haberdar olmak isterseniz: https://www.youtube.com/channel/UCILBjNYYImhZP-mbE_gwfIQadresine giderek kanala abone olabilirsiniz.

Engelsiz Üniversite

Engelsiz Üniversite Facebook sayfasını beğenmek için:
http://www.facebook.com/engelsizuniv/
adresini kullanabilirsiniz.

Derneğimize üye olmak için

Eğitimde Görme Engelliler Derneği; anti hiyerarşik bir yapıda örgütlenerek, dernek faaliyetlerine demokratik biçimde üyelerinin aktif katılımını sağlamayı ilke edinmiştir. Bu nedenle, hedef kitlesini oluşturan kişilerin derneğe üye olarak, ele alınacak konuların belirlenmesi ve bunların yürütülmesine katkı sunmasını beklemektedir. "Neden EGED'e üye olmalıyım" sorusunu kendinize soruyorsanız
http://eged.org/uyelik
adresini ziyaret ederek yanıt bulabilirsiniz. Eğer bu sayfadaki yazılanlar sizi tatmin ettiyse ve derneğimize üye olmaya karar verdiyseniz, aynı sayfadan yazılı, faks yoluyla ya da e-posta aracılığıyla üye olma seçeneklerini inceleyebilir; daha kolay ve erişilebilir olan Online Üyelik Sistemi'ni kullanarak üyelik başvurusu yapmak isterseniz ise
http://eged.org/onlineuyelik
adresini ziyaret ederek yönergeleri takip edebilirsiniz.

İletişim

Eğitimde Görme Engelliler Derneği ile yazışma adresi, telefon, belgegeçer ve e-posta yoluyla iletişim kurmak için
http://www.eged.org/iletisim
adresini kullanabilirsiniz.

Eğitimde Görme Engelliler Derneği - İletişim, etkinlik ve farkındalık komisyonu

kategori: