Erişilebilir soru bankası anketi oylarınızı bekliyor!

Hatırlayacağınız üzere, geçtiğimiz aylarda Hayal Edin Gerçekleştirelim proje yarışmasına "Sesli Soru Bankası" adlı projeyle katıldığımızı, sosyal medyada kullanacağınız oylarınızla projemizin dereceye girmesini sağlayabileceğinizi belirtmiştik. Daha sonra ise projemiz yapılan jüri değerlendirmesi sonucunda "Eğitim" kategorisinin birincisi olmaya hak kazanmıştı.
Artık projemizi uygulamaya başlıyoruz. Eğitimde Görme Engelliler Derneği, Kredi Kayıt Bürosu ve İstanbul Üniversitesi - Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Engelsiz Bilgi Merkezi işbirliğiyle gerçekleşecek projemiz yoluyla, üniversiteye hazırlanan görme engelli bireylerin kaynak eksiğini gidermek amacıyla erişilebilir soru bankaları oluşturulacak. Üretilecek materyaller hem sesli, hem de düzenlenmiş biçimde doküman olarak kullanıcılara sunulacak. Oluşturulan kaynaklar görme engelli bireylerin yararlanabildiği kütüphanelere gönderilerek üniversite sınavlarına hazırlanan adaylara ulaşması sağlanacak. Projemiz kapsamında; geçtiğimiz hafta, projeyi birlikte yürüteceğimiz Kredi Kayıt Bürosu çalışanlarına sesli kitap ve soru okuma kuralları ile metin düzenleme konularında bir eğitim verildi. Süreç boyunca bu iki konuda yönlendirme yapılmaya devam edilecek.
Projemizin yararlanıcıları üniversite sınavlarına hazırlanan görme engelli adaylar olduğundan, sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda kaynak seçimi yapmayı hedefliyoruz. Bu nedenle, ilk olarak; iki soruluk kısa anketimiz yoluyla, hangi yayınevlerine ait kaynaklara düzenlenmiş olarak metin formatında ulaşmak istediğinizi ve hangi tür soru bankalarına daha çok ihtiyaç duyduğunuzu belirtebilirsiniz. Sınava yakın zamanda girmiş arkadaşlarımızın ve üniversite sınavlarına öğrenci hazırlayan öğretmenlerimizin de bu konuda fikir yürütebileceğini düşünüyor, desteklerini bekliyoruz. Talep odaklı bir seçim yapabilmemiz için tarafımıza ulaşacak geribildirimler çok önemli. Bu nedenle, söz konusu anketi konuyla ilgili fikir yürütebilecek arkadaşlarınıza duyurmanıza da ihtiyacımız var.
Form sosyal medya bağlantılarının altında olup; zorunlu alanlar * (yıldız) işaretiyle belirtilmiştir.
Hep birlikte, engelsiz üniversiteye…

Kategori: 
Bu alana yayınevi ismi belirtmeniz gerekmektedir.
Bu alanda ihtiyaç duyduğunuz alanları işaretlemeniz gerekmektedir. Birden fazla seçim yapabilirsiniz.
Bu alana projemizle ilgili görüş, öneri ve eleştirilerinizi belirtebilirsiniz.