İzmir’de Etkili Sunum Yöntemleri Atölyesi düzenledik

Derneğimizin İzmir Temsilciliği ve İletişim Atölyesi işbirliğiyle 21 Ekim 2017 tarihinde görme engellilere yönelik Etkili Sunum Yöntemleri Atölyesi düzenlendi. Eğitim, İletişim Atölyesi’nin Originn Covorking’deki toplantı salonunda düzenlendi. Eğitime başta öğretmenler olmak üzere farklı meslekleri icra eden 15’e yakın görme engelli katıldı.
Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Ebrar Uyanık’ın gözetiminde; topluluk karşısında nasıl daha iyi sunum yapılır sorusuna cevap arayan katılımcılar, topluluk karşısında kullanılması gereken ses tonundan kıyafet seçimine kadar nelere önem verileceğini, bire bir uygulamalarla öğrendi.
Yaklaşık 3.5 saat süren eğitim sonunda katılımcılara sertifika da düzenlendi.
Eğitim sonrasında çay ve kahve eşliğinde görüşlerini belirten katılımcılardan Naile Toprak Güncü, “Bence eğitmenimizin enerjisi çok yüksekti. Bizlerin de enerjisi birbirimize geçti. Bilmediğim ya da yanlış bildiğim birçok şeyi bu eğitim sayesinde öğrendim ve bunları da günlük hayatta uygulamayı düşünüyorum. Bundan sonraki eğitimlere de katılmak istiyorum çünkü insan bu tür eğitimlere katıldığında kendi eksikliklerini fark edip özeleştiri yapabiliyor.” Şeklinde konuştu. Güncü, en kısa zamanda bu eğitimin devamının planlanması gerektiğini de sözlerine ekledi.
Yine katılımcılardan İmran Deniz Güner, “Benim açımdan gayet verimli ve keyifli bir atölye oldu. Özellikle ses tonumun hangi kategoriye girdiğini öğrendiğim uygulama çok eğlenceliydi. Ses tonumun hangi kategoriye girdiğini öğrendiğime sevindim açıkçası.” İfadelerini kullandı. Güner, sunum teknikleri konusunda aslında kendini iyi addettiğini ama bu eğitimden de birkaç yöntem daha öğrendiğini belirtti.
Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Ebrar Uyanık ise yaptığı değerlendirmede, “Enerji çok yüksekti. Anlattığım her şeyle ilgili o kadar yerinde ve güzel sorular geldi ki ben 3 saatin nasıl geçtiğini anlayamadım. Biz İletişim Atölyesi olarak, bu tip grupların sürekli iletişim halinde olmasını, bağlarının hiç kopmamasını amaçlıyoruz.” Diye konuştu. En kısa zamanda böyle bir grupla tekrar bir araya gelmek istediğini ifade eden Uyanık, tüm katılımcılara geldikleri için teşekkür etti.
Fotoğraf albümü için tıklayın

kategori: