EGED 5 yaşında!

Değerli EGED takipçileri,

28 Ocak tarihinin bizim için önemli bir yeri var. Çünkü bundan tam 5 sene önce, yani 28 Ocak 2013 tarihinde, platformumuzun tüzel kişiliği olan Eğitimde Görme Engelliler Derneği kuruldu.
Derneğimiz; üye, gönüllü ve takipçilerinin katkılarıyla 5 yıl boyunca ayakta kaldı, engelliler ve eğitim alanında çeşitli kazanımların elde edilmesini sağladı. Değişimin ancak ve ancak birlikte gerçekleşebileceğine inanan, yarının bugündan çok daha iyi olacağı umudunu hiç kaybetmeyen ve ilk günkü heyecanını asla yitirmeyen EGED, bundan sonra da hedef kitlesini oluşturan kesimin katkılarıyla yoluna devam edecek.
Bu yazıyı okuyanlar arasında EGED ailesine katılmak ve yapılan tüm faaliyetlerin karar alma süreçlerine katılmak isteyen varsa, sizlere kısaca çalışma sistemimizden bahsetmek istiyoruz.
EGED olarak; anti hiyerarşik bir yapıda örgütlenmeyi ve dernek faaliyetlerine demokratik biçimde üyelerimizin aktif katılımını sağlamayı ilke ediniyoruz. Bu nedenle, hedef kitlemizin derneğe üye olarak, ele alınacak konuların belirlenmesi ve bunların yürütülmesinde doğrudan karar mekanizmasında bulunmasını bekliyoruz.
Çünkü biz, değişimin ancak ve ancak birlikte gerçekleşebileceğine inanıyoruz…
EGED'in çalışma sistemi ve üye olma koşulları için tıklayın
EGED'in 2017 yılı kazanımları için tıklayın

kategori: