Görme Engelli Öğretmenlerin Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştayı düzenleniyor

Görme engelli öğretmenlerin karşılaştığı mesleki sorunların çözümü için çalışmalarda bulunacağını tüzüğünde ifade eden EGED, kurulduğu tarihten itibaren bu doğrultuda yerel ve online etkinlikler gerçekleştirerek ve kapsamlı bir anket düzenleyerek sahada yaşanan sorunları saptama ve çözüm önerileri geliştirme noktasında oldukça yol kat etmiştir. EGED bu defa, görme engelli öğretmenleri ilgilendiren ve alanında şu ana kadar yapılmış en önemli ulusal etkinliği gerçekleştirmeye hazırlanıyor.
Eğitimde Görme Engelliler Derneği tarafından Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı desteği ile, 19 – 21 Nisan 2019 tarihleri arasında Ankara’da, “Görme Engelli Öğretmenlerin Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştayı” gerçekleştirilecektir.
Çalıştay kapsamında; görme engelli öğretmenlere hakları ve idari başvuru yolları, hak savunuculuğu ve mobing uygulamaları eğitimleri verilecek; ardından yapılacak olan atölye çalışmaları ile görme engelli öğretmenlerin sorunları tespit edilerek, çözüm önerileri geliştirilecek ve politika belgesi oluşturulacaktır. Devamında bu belge Milli Eğitim Bakanlığı'nın ilgili hizmet birimlerine ve diğer karar alıcılara sunulacaktır.
Çalıştay, halen Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında görev yapmakta olan görme engelli öğretmenlerin başvurularına açıktır. Başvurusu kabul edilen katılımcıların şehirlerarası ulaşım, konaklama, öğle yemeği ve ikram giderleri, Ankara içinden başvurusu kabul edilen katılımcıların ise öğle yemeği ve ikram giderleri destek kapsamında tarafımızca karşılanacaktır. Katılım 50 kişiyle sınırlıdır. Bu nedenle aşağıda bulunan başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Başvurusu kabul edilen kişilerle iletişim kurulacaktır. Başvuru formları EGED - Öğretmenlik ve İstihdam Komisyonu tarafından değerlendirilecek olup; branş dağılımı, cinsiyet eşitliği ve formda bulunan sorulara verilen yanıtlar değerlendirme kriterlerini oluşturmaktadır.
Son başvuru tarihi: 1 Mart 2019 Cuma günü saat 17.30’dur.
Form sosyal medya paylaşım bağlantılarının altında yer almaktadır. Formda zorunlu alanlar * (yıldız) işaretiyle belirtilmiştir.

kategori: 
İlgili Alanlar: 
CAPTCHA
Bu soru sizin gerçek bir kişi olduğunuzu kanıtlamak ve site güvenliğini sağlamak amacıyla sorulmaktadır.
1 + 9 =
Lütfen yukarıdaki matematik işleminin sonucunu yazınız. Örneğin, 1+3 işleminin sonucu olarak kutucuğa 4 yazmalısınız.