Gelecek sensin gençlik kampı, görme engelli öğrencileri davet ediyor!

Herkes İçin Turizm Derneği ve Eğitimde Görme Engelliler Derneği, üniversite öğrenimi gören görme engelli öğrencileri “Gelecek Sensin Gençlik Kampı’na davet ediyor!

Türkiye üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV) tarafından “Destekle Değiştir” programı kapsamında desteklenen, Herkes İçin Turizm Derneği tarafından yürütülen, “Ben Görme Engelli Öğrenciymişim” projesi kapsamında, Eğitimde Görme Engelliler Derneği iş birliğiyle, 26-29 Ağustos tarihleri arasında, İzmir, Aliağa, Şakran’da, “Gelecek Sensin Gençlik Kampı” gerçekleştiriliyor.

25 görme engelli öğrencinin katılımıyla gerçekleşecek kampta, kimi zaman güneşin ve yumuşacık kumun kucağında dinlenecek, kimi zaman kendimizi denizin maviliğine bırakacak, kimi zaman da çayımızı alıp, bir görme engelli olarak potansiyelimizi fark etme ve kendimizi tanıma, görme engelli bir kişi için bağımsız hareketin temel dinamikleri olan beyaz baston, Braille, bilişim, haklarımız ve bunları talep etme yöntemleri gibi konular üzerine fikir paylaşımında bulunacağız.
Katılımcıların konaklama ve yeme-içme giderlerinin tamamı; ulaşım giderlerinin ise, 125 TL’ye kadar olan kısmı, proje kapsamında karşılanacaktır.

Kampa katılmak isteyenlerin başvuru formunu doldurması gerekmektedir.
Son başvuru tarihi: 20 Temmuz 2019.
Başvurular, yaş, cinsiyet, üniversite/bölge dağılımı gözetilerek değerlendirilecektir.
Forma git
Değişimi birlikte gerçekleştirmek için, önce enerji depolamak gerek!

kategori: